Title Image

Лікарю

Home  /  Лікарю

Артро-Патч

Ін’єкція Артро-Патч – це можливість
повернутись до руху без болю в коліні1

*Схематичне зображення суглоба із використанням комп’ютерної графіки

Артро-Патч – поперечно-зшита гіалуронова кислота в найвищій концентрації для інтраартикулярного введення. Нитки гіалуронової кислоти з’єднані між собою ферментними поперечними зшивками, що забезпечує:

 • пролонгований терапевтичний ефект
 • амортизацію суглобу

Внутрішньосуглобове введення
гіалуронової кислоти найефективніший нехірургічний спосіб вирішення проблеми остеоартрозу

За даними огляду 133 наукових публікацій - внутрішньосуглобове введення гіалуронової кислоти є найефективнішим методом консервативного лікування.
Забезпечує знеболюючий та протизапальний ефекти.
Сприяє синтезу ендогенної гіалуронової кислоти.

шкала womac

Показання до застосування
Артро-патч

Custom icon Після синовіту

Custom icon Травми, які підлягають консервативному лікуванню

Custom icon Після артроскопій

Custom icon Остеоартроз ІІ-ІІІ стадії

Яким вимогам повинна відповідати сучасна гіалуронова кислота для внутрішньо-суглобового введення

Custom icon Об’єм 3-3.5 мл (як об’єм синовіальної рідини колінного суглоба)

Custom icon Кількість гіалуронової кислоти близько 100мг на курс лікування

Custom icon Поперечно-зшита та високо-концентрована для забезпечення тривалого клінічного ефекту

Custom icon Високий показник в’язко-еластичних властивостей, для створення захисного шару та рівномірного покриття між суглобовими поверхнями

Властивості та переваги Артро-Патчу

Об’єм гелю в 1 шприці складає 3 мл

Це відповідає фізіологічному об’єму колінного суглоба та дозволяє повністю заповнити суглобову порожнину, створивши рівномірний захисний прошарок (на відміну від менших об’ємів). В той же час не спричиняє розвитку компартмент синдрому, як при застосуванні більших об’ємів гелю.

Молекулярна маса гелю Артро-Патч (до зшивання) складає 2300 кДа

Такий показник відповідає середній молекулярній масі для гіалуронових кислот (500кДа-4000кДа). Саме гіалуронова кислота із середньою молекулярною масою має знеболювальну та протизапальну дію та здатна покращувати в’язко-еластичні властивості синовіальної рідини. В той час як низькомолекулярні ГК забезпечують тільки знеболювальний та протизапальний ефект, а високомолекулярні впливають тільки на в’язко-еластичні властивості.

Зшита гіалуронова кислота в максимальній концентрації (3%, 90мг гіалуронової кислоти)

Артро-патч висококонцентрована поперечно-зшитою гіалуронова кислота, яка має унікальну 3D модель, що ускладнює її біодеградацію гіалуронідазами та пролонговує ефект. Достатньо лише 1 ін’єкції на курс лікування.

Ферментативне походження гіалуронової кислоти (виробник Shiseido, Tokyo)

Гіалуронова кислота у складі Артро-патч не містить компонентів тваринного походження і є ідентичною до людської гіалуронової кислоти.

Надзвичайно високий показник в’язко-еластичних властивостей

Показник в’язко-еластичних властивостей у 6 разів вище ніж в синовіальній рідині здорової людини, а структурування гелю поперечними зшивками забезпечує формування унікальної 3D моделі, яка підвищує здатність до амортизації та здатна відновлювати свою форму в спокої.

З’явились запитання?
Задайте їх нашому спеціалісту!

 • Дізнайтесь більше про можливість ін’єкцій Артро-Патч
  у вашому місті
 • Задайте запитання та проконсультуйтесь у лікарів –
  сертифікованих фахівців по внутрішньосуглобовому лікуванню

Доказова база

Дієвість гіалуронової кислоти, а в результаті і Артро-Патчу доводять численні дослідження…

Внутрішньосуглобове введення гіалуронової кислоти сприяє зменшенню болю та покращує функцію колінного суглоба

Мета-аналіз Cochrane «Внутрішньосуглобова гіалуронова кислота при лікуванні артрозу колінного суглоба: систематичний огляд мета-аналізу, що відповідає PRISMA»  2016 року, який включає огляд 12 статей, дозволив зробити висновки:

 • Внутрішньосуглобове введення гіалуронової кислоти сприяє зменшенню болю та покращує функцію колінного суглоба

Xing D, Wang B, Liu Q, et al. Intra-articular Hyaluronic Acid in Treating Knee Osteoarthritis: a PRISMA-Compliant Systematic Review of Overlapping Meta-analysis. Sci Rep. 2016;6:32790. Published 2016 Sep 12. doi:10.1038/srep32790

Високонцентрована гіалуронова кислота забезпечує зменшення рівня болю та скутість суглобу в 3 рази краще, ніж низькоконцентрована

Більша концентрація – кращий ефект у лікуванні:

Дослідження 2016 року в якому порівновалось введення ГК хворим з 2-3 стадіями ОА. Кількість хворих в групах по 15 (вік 60-80).

Висновки (через 6 місяців після лікування):

 • Високонцентрована ГК забезпечує зменшення рівня болю та скутість суглобу  в 3 рази краще, ніж низькоконцентрована

Joseph E. DeCaria; Manuel Montero-Odasso; Dalton Wolfe; Bert M. Chesworth; Robert J. Petrella (2012). The effect of intra-articular hyaluronic acid treatment on gait velocity in older knee osteoarthritis patients: A randomized, controlled study. , 55(2), 0–.doi:10.1016/j.archger.2011.11.007

Внутрішньосуглобове введення гіалуронової кислоти виявилось найкращим консервативним методом лікування остеоартрозу

У 2012 році було проведено мета-аналіз 133 наукових досліджень, де було стандартизовано та порівняно між собою усі консервативні методи лікування ОА.

В/С введення ГК виявилось найкращим консервативним методом лікування, як видно з таблиці,в середньому покращення було на 30 балів за шкалою WOMAC через 6 місяців від вихідного рівня, найближчим за результатами була ін’єкція ГКС.

Bannuru, Raveendhara R.; Schmid, Christopher H.; Kent, David M.; Vaysbrot, Elizaveta E.; Wong, John B.; McAlindon, Timothy E.  (2015). Comparative Effectiveness of Pharmacologic Interventions for Knee Osteoarthritis. Annals of Internal Medicine, 162(1), 46–.doi:10.7326/M14-1231

Використання внутрішньосуглобових ін’єкцій дозволяє відтермінувати ендопротезування на 5 та більше років (при лікуванні 1 ін’єкція 1 раз на рік)

Ретроспективне дослідження 2015 року, яке демонструє прямопропорційний зв’язок між кількістю в/с ін’єкцій ГК та ендопротезуванням колінного суглоба.

У дослідженні брали участь пацієнти, яким було показано ендопротезування колінного суглоба.

 • Використання внутрішньосуглобових ін’єкцій дозволяє відтермінувати ендопротезування на 5 та більше років (при лікуванні 1 ін’єкція 1 раз на рік)

Altman, Roy; Fredericson, Michael; Bhattacharyya, Samir; Bisson, Brad; Abbott, Thomas; Yadalam, Sashidhar; Kim, Myoung (2015). Association between Hyaluronic Acid Injections and Time-to-Total Knee Replacement Surgery. Journal of Knee Surgery, (), s-0035-1568992–. doi:10.1055/s-0035-1568992

Ін’єкції гіалуронової кислоти є найефективнішим (в порівнянні з НПВС, ГКС, плацебо, хондропротекторами (глюкозамін/хондроїтин) та найбезпечнішим фармакологічним методом лікування ОА.

Чи корисні ін’єкції ГК на сьогодні? (2017 рік)

Останній мета-аналіз, який охопив наймасштабніші попередні мета-аналізи

Висновок:

Ін’єкції ГК є найефективнішим (в порівнянні з НПВС, ГКС, плацебо, хондропротекторами (глюкозамін/хондроїтин) та найбезпечнішим фармакологічним методом лікування ОА.

Richette, Pascal (2017). Hyaluronic Acid: Still Useful in Knee Osteoarthritis?. Joint Bone Spine, (), S1297319X17300878–. doi:10.1016/j.jbspin.2017.05.002

Знеболення при використанні гіалуронової кислоти ефективніше на 50% в порівнянні з сольовим розчином у лікуванні гонартрозу

В 2019р. було проведено багатоцентрове подвійне сліпе рандомізоване дослідження з використанням 1-разового введення зшитої ГК (88мг) пацієнтам.
Загальна к-сть 369 пацієнтів – 2 групи : перша група отримувала в/с 88мг зшитої ГК, друга група – сольовий розчин.

Результати: в першій групі відбулось  зниження болю на 50% більше ніж в групі №2 з 2 по 28 тиждень.

Petterson SC, Plancher KD. Single intra-articular injection of lightly cross-linked hyaluronic acid reduces knee pain in symptomatic knee osteoarthritis: a multicenter, double-blind, randomized, placebo-controlled trial. Knee Surg Sports Traumatol Arthrosc. 2019 Jun;27(6):1992-2002. doi: 10.1007/s00167-018-5114-0. Epub 2018 Aug 29. PMID: 30159738.

Ін’єкції гіалуронової кислоти ефективні при остеоартрозі різних суглобів

Custom icon Гонартроз (остеоартроз колінного суглоба)

Custom icon Коксартроз (остеоартроз кульшового суглоба)

Custom icon Остеоартроз гомілково-ступневого суглоба

Custom icon Остеоартроз плечового суглоба

Custom icon Остеоартроз ліктьового та променево-зап’ястного суглобів

Custom icon Остеоартроз суглобів кисті та стопи

Зв’язок з нами

Якщо у вас з’явились запитання, перейдіть по кнопці нижче і оберіть медичного працівника, ортопеда-травматолога чи найближчу аптеку у своєму регіоні, або заповніть контактну форму праворуч і ми зв’яжемось з вами.

  1. Результати застосування є індивідуальні та залежать від фізіологічних особливостей організму кожної людини.

  Реклама медичного виробу. Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтесь із лікарем та ознайомитеся з інструкцією для медичного застосування.

  x